• Yenişehir Belediyesi
  • /
  • Başkan Yardımcıları

Başkan Yardımıcıları


   Hayrullah YÜCESOY

   1959 yılında Mersin'de doğdu. İlk, orta ve lise eğitimini Mersin'de tamamladıktan sonra Anadolu Üniv. İktisat Fakültesinin İktisat Bölümünden 1985 yılında mezun oldu. Mersin S.M.M.M odasının yetki belgeli muhasebecisi olarak özel sektörde 5 yıl çalıştı. 1990 yılında Mersin Belediyesine bağlı İmar İnşaat Ltd. Şti.' de göreve başladı. Çukurova kentsel geliştirme projesi kapsamında 2 yıl görev yaptıktan sonra Mersin Büyükşehir Belediyesi Satın Alma ve Mali İşler Daire Başkanı olarak görevlendirildi. 1994 yılı Mahalli seçimlerinden sonra Mersin Yenişehir Belediyesine ataması yapıldı. Burada Teftiş İşleri Müdürlüğü görevine getirildi. Aynı zamanda Temizlik İşleri Müdürlüğü görevini de vekaleten yürüttü. 2006 yılında Başkan Yardımcılığı görevine asaleten atandı. Halen Yenişehir Belediyesi Başkan Yardımcısı olarak görev yapmaktadır.

yonetim_yardimcilar_zeki_ecer

   Mehmet Zeki ECER

   1968 yılında Mardin, Derik'te doğdu, İlk, Orta ve Lise eğitimini Mersin?de tamamlandıktan sonra Çukurova Üniversitesi Mersin M.Y.O. İşletmecilik Bölümünden 1989 yılında mezun oldu. 1990 yılında Mersin Belediyesine bağlı İmar İnşaat Limited Şirketi'nde göreve başladı. İşe başladıktan sonra Anadolu Üniversitesi İşletme Bölümünden mezun oldu. 1998 yılından sonra Fen İşleri Müdürlüğünün çeşitli kademelerinde görev aldı. Halen Yenişehir Belediyesi'nde Başkan Yardımcısı olarak görevine devam etmektedir.

   Mehmet GÖK

   1964 yılında Mersin’de doğdu.İlk.Orta ve Lise Eğitimini Mersinde tamamladıktan sonra 1983 yılında Dokuz Eylül Üniversitesi Denizli Mühendislik Fakültesinden Makine Mühendisi olarak mezun oldu.3 yıl   Özel Sektörde görev yaptı. 1990 yılında Mersin Belediyesine bağlı İmar İnşaat Limited Şirketinde göreve başladı. 1995 yılından itibaren Yenişehir Belediyesi İmar ve Şehircilik Müdürlüğü ve Fen İşleri Müdürlüğünde çeşitli kademelerinde ve  2015 yılından bugüne Fen İşleri Müdürü olarak görev yaptı. Evli ve 2 çocuk babası olan Mehmet Gök, halen Yenişehir Belediyesi'nde Başkan Yardımcısı olarak görevine devam etmektedir.


   Berna Ayfer DİNÇ

   31/08/1968 yılında İstanbul’da doğdu. Liseyi Kandilli Kız Lisesi ve Karaman Lisesi’nde bitirdikten sonra, Yıldız Teknik Üniversitesi Mimarlık Fakültesi Şehir ve Bölge Planlama Bölümü’nü 1990 yılında bitirdi. Mersin Belediyesi ve Özel Planlama Ofisi’nde 1 yıl çalıştı. Yenişehir Belediyesi’nde Planlama Birimi’nde 1995 yılında göreve başladı. 2008 yılından itibaren İmar ve Şehircilik Müdürü olarak görev yaptı. Mersin Şehir Plancıları Odası İl Temsilciliği Yardımcılığı görevinde bulundu. Bir çocuk annesi olan Berna Ayfer Dinç, TMMOB İKK Kadın Kurultayı üyesidir. Sporla ilgilenmesinin yanı sıra Zumba Fitness Eğitmenliği yapmaktadır. Halen Yenişehir Belediyesi’nde Başkan Yardımcısı olarak görev yapmaktadır.