• Yenişehir Belediyesi
  • /
  • Haberler
  • /
  • Yenişehir Belediyesi Amatör Spor Kulüplerine Destek Olmaya Devam Ediyor

 

AMATÖR SPOR KULÜPLERİNE DESTEĞİMİZ DEVAM EDİYOR

 

            Yenişehir Belediyesi Amatör Spor Kulüplerine destek olmaya devam ediyor.

    Mersin İhtisas Spor Kulübü Antrenörü ve Sporcuları Yenişehir Belediye Başkanı İbrahim Genç’e teşekkür ziyaretinde bulundular.

    Mersin İhtisas Spor Kulübü Antrenörü Mehmet Subaşı:” 2005 ile 2014 yılları arasında değişik kulüplerde ve okul bahçelerinde, asfalt üzerinde, yağmurda, çamurda çalışarak okul müsabakalarında 1. Veya 2. Olarak Mersin ilini temsil ettik. 2014 yılında Yenişehir Belediyesi Özgecan Gençlik Merkezinin açılması ile kulübümüzü kurduk. Çalışmalarımızı burada sürdürerek müsabakalara katılmaya başladık.

            2014 ile 2018 yılları arasında katıldığımız 11 turnuvada 5 defa 1.'lik 3 defa 2.'lik 3 defa 3.'lük aldık. 2015 yılında Türkiye yarı finali, 2017 yılında Türkiye finali oynadık. 2018 yılında Mersin de ve bölgede şampiyon olarak 2. lige çıkmaya hak kazandık. Önümüzdeki yıl Mersin’i 2. ligde temsil edeceğiz. Bunların hepsini sizin yaptığınız ve hizmete açtığınız tesisler sayesinde başardık. Bize sürekli destek veren Yenişehir Belediye Başkanı İbrahim Genç'e hem kendim hem sporcularım hem de velilerim adına teşekkür ediyorum” dedi.

 

            Yenişehir Belediye Başkanı İbrahim Genç yaptığı açıklamada; “Yenişehir Belediyesi olarak ilçe sınırlarımız içerisinde faaliyet gösteren amatör spor kulüplerine destek olmaktan son derece mutluyuz.

            Ayrıca çocuklarımızın spor yapmalarına olanak sağlamak, bununla birlikte sağlıklı, mutlu bireyler olarak yaşam kalitelerini arttırmak en büyük hedefimizdir. Yenişehir Belediyesi, daha fazla spor alanları oluşturarak bundan sonra da gençlerimizi kötü alışkanlıklardan kurtaracak, spora teşvik edecek her türlü hizmetin sonuna kadar arkasında olacaktır. ”dedi.