• Yenişehir Belediyesi
  • /
  • Haberler
  • /
  • YENİŞEHİRLİ MUHTARLAR KIBRIS'TA

 

Yenişehir Belediyesi, İlçe sınırları içerisinde görev yapan mahalle muhtarlarını, Belediye Kanunları ile ilgili bilgilenmek, Muhtarlık ve Belediye ilişkilerini geliştirmek amacıyla, Kuzey Kıbrıs’ta düzenlenen 3 günlük bir eğitim seminerine gönderdi. Program boyunca Kültür Sosyal İşler Müdürü Mahmut Alan da kafileye eşlik etti.

 

Muhtarlarımız; Yönetişim İletişim- Halkla İlişkilerde İletişim- Yerel ve Stratejik Yönetim- Adres Kayıt Sistemi Yönetimi- Muhtarların Görev ve Sorumlulukları konularında eğitime katıldılar.

         Muhtarlarımız eğitimin yanı sıra, Kıbrıs çıkartmasında hayatını kaybeden Kahraman şehitlerimizin kabirlerini de ziyaret ederek saygı duruşunda bulundular. Karaoğlanoğlu Şehitliği, St. Mamas İkon Müzesi- Cengiz Topel Anıtı, Kurucu Cumhurbaşkanı Rauf Raif Denktaş’ın Anıt Kabri, Boğaz Şehitliği, St. Nicholas Katedrali (Lala Mustafa Paşa Camisi), Namık Kemal Zindanı. Kapalı Maraş Bölgesini ve Kıbrıs Türk Kuvvetleri Alayı doktor Binbaşı Dr. Nihat İlhan’ın görevdeyken evine baskın düzenlenerek eşi ve 3 çocuğunun katledildiği ve bugün Barbarlık Müzesi olan evi de ziyaret ettiler.

         “Muhtarlarımız ile çalışmalarımızı birlik ve beraberlik içerisinde sürdürüyoruz diyen Yenişehir Belediye Başkanı İbrahim Genç; gerçekleştirilen seminerler ve toplantılar; sorunların çözümünde, ortak karar alınması gereken konular da çok faydalı oluyor. Yerel yönetimler muhtarlar olmadan olmaz. Vatandaşlarımızın sorunlarını muhtarlarımızla birlikte çalışarak, uyum içinde bugün nasıl çözüyorsak bundan sonra da çözmeye devam edeceğiz” dedi.