• Yenişehir Belediyesi
  • /
  • Haberler
  • /
  • YANGIN TATBİKATI

 

Yenişehir Belediyesi’nde çalışan personellere yangın eğitimi ve tatbikatı verildi.

 

         Mersin Büyükşehir Belediyesi İtfaiye Daire Başkanlığı Eğitim Müdürü Abdurrahman Dönmez tarafından belediye çalışanlarına tatbikat kapsamında yangın anında yapılması gerekenler konusunda bilgi verildi. Belediye Ek Hizmet Binası önünde gerçekleşen yangın tatbikatına birim müdürlerimiz ve personellerimiz katıldı.

 

         Tatbikatta belediye çalışanları, yangın sırasında yapılması gerekenler ve binanın güvenli bir şekilde nasıl tahliye edileceği konusunda bilgilendirildi. Temsili olarak çıkarılan yangın ile bu yangına gerekli müdahalenin nasıl yapılacağı, yangın anında meydana gelebilecek yaralanmalar ve yapılması gereken ilk müdahaleler hakkında bilgiler verildi. Ayrıca tatbikatta, belediye çalışanlara yönelik olarak yangın önleme, yangın söndürücü kullanma, yangına ilk ve sonrasında müdahale biçimleri hakkında bilgiler verildikten sonra bunların teorik olarak uygulanması da gösterildi.

 

         Yenişehir Belediyesi iş güvenliği uzmanı Elvan Demirtaş tatbikatla ilgili yaptığı açıklamada; Bu tür tatbikatlar kendimizi geliştirmemizi, olası kazalarda nasıl hareket etmemiz gerektiğini, yeterliliğimizi ve kendimizi test etmemizi sağlıyor. Bu olayların olmasını kesinlikle istemeyiz ancak her ihtimali göz önünde bulundurmamız gerekir. Bizler mesai arkadaşlarımıza, bu tatbikatta bize destek veren Mersin Büyükşehir Belediyesi itfaiyesinin personellerine özverili çalışmaları nedeniyle teşekkür ediyorum” dedi.