• Yenişehir Belediyesi
  • /
  • Haberler
  • /
  • YENİŞEHİRDE ÖĞRENCİLERE NARENCİYE DAĞITIMI

 

17-18 Kasım 2018 tarihinde düzenlenecek olan 6. Mersin Uluslararası Narenciye Festivali kapsamında Yenişehir ilçesindeki okullara narenciye dağıtımı yapıldı.

 

Yenişehir Belediyesinin de düzenleyicileri arasında bulunduğu 6. Mersin Uluslararası Narenciye Festivali kapsamında Yenişehir Belediyesi Basın Yayın ve Halkla İlişkiler Müdürü Nuran Kurtuluş ile Kültür ve Sosyal İşler Müdürü Mahmut Alan tarafından öğrencilere narenciyenin faydalarını ve beslenmedeki önemi anlatıldı, ayrıca yapılacak olan festivale aileleri ile birlikte katılmaları konusunda bilgilendirildi.

 

Mersin'in simgeleşen festivallerinden biri haline gelen ve bu yıl yaklaşık 26 ülkeden gösteri gruplarının katılacağı 6. Mersin Uluslararası Narenciye Festivali'ne Yenişehir Belediyesi tam destek veriyor.

 

“Uluslararası Mersin Narenciye Festivali'nin bir parçası olmaktan gurur duyuyoruz diyen Yenişehir Belediye Başkanı İbrahim Genç; bölgemiz ılıman iklime sahip olduğundan her köşesinde narenciye yetiştirilebilmektedir. Narenciyenin faydaları saymakla bitmez. Yenişehir Belediyesi olarak gerçekleşecek olan festivalde Narenciyeyi tüm dünyaya tanıtmak, narenciye tüketiminin yanı sıra marka değerini arttırmak temel hedefimiz olacaktır. Festivalde narenciyenin tanıtımının yanı sıra şehrimizin tanıtımı içinde gayret göstereceğiz” dedi.

 

Festival 17-18 Kasım 2018 tarihleri arasında Adnan Menderes Bulvarı sonunda bulunan alanda yapılacak.