Yenişehir Belediyesi KİGEM’de yaz okulu kurs kayıtları başladı

  • Yenişehir Belediyesi KİGEM’de yaz okulu kurs kayıtları başladı
2022-06-10

 

Mersin Yenişehir Belediyesi Kişisel Gelişim Merkezi(KİGEM)’nde yaz boyunca verilecek kültür ve sanat kursları için kayıtlar başladı. Tiyatrodan baleye, yogadan halk oyunları ve enstrüman kurslarına kadar 13 farklı branşta kurslar verilecek. Eğitim ve Hareket ilkleri kapsamında Yenişehirlileri kültür ve sanat eğitimleriyle buluşturduklarını ifade eden Mersin Yenişehir Belediye Başkanı Abdullah Özyiğit, tüm vatandaşları kurslara kayıt yapmaya davet etti.

Sergiler, konserler, tiyatro oyunları ve renkli festivallerle Yenişehir’de sanatsal hareketliliği sağlayan Yenişehir Belediyesi, açtığı kurslarla da hem yetişkinlere hem de çocuklara eğitim veriyor. Profesyonel eğitmenler tarafından verilen kurslarda geleceğin sanatçıları yetişiyor.

Yenişehir Belediyesi Atatürk Kültür Merkezinde bulunan KİGEM kurs atölyelerinde verilecek yaz okulu kursları kayıtları başladı. Yetişkinler için tiyatro,  çocuklar için drama kursları, klasik bale ve dans kurslarının da verileceği Yenişehir Belediyesi Atatürk Kültür Merkezinde yoga, pilates ve zumba kursları da düzenlenecek. Yine yetişkin ve gençlere yönelik halk oyunlarının yer alacağı kursların yanı sıra keman, gitar, bağlama, piyano ve bendir gibi enstrüman kursları verilecek. Vatandaşlar 0539 576 06 60 numaralı telefonu arayarak ön kayıt oluşturabilecek. Vatandaşlar aynı zamanda Yenişehir Belediyesi Kişisel Gelişim Merkezi’ne giderek de kurslara kayıt yaptırabilecek.